Tarihçe

1998 Yılının Kasım ayında üç genç makine mühendisi tarafından kurulan Marmara Motor Yenileme, sektörüne getirdiği profesyonel yaklaşım ve kaliteli hizmet ile pazardaki bilinçli rektifiyeci boşluğunu doldurarak, 2 yıl gibi çok kısa bir sürede yirmiye yakın rakibinin arasından yükselerek Güney Marmara'nın en büyük motor yenileme atölyesi haline gelmiştir. Üç kuşaklık motor yenileştirme tecrübesini araç üretim fabrikalarında motor geliştirme mühendisliği bilgi birikimiyle kaynaştıran Marmara Motor Yenileme mühendisleri, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek rektifiye sonrasında Orijinal Fabrika Motorları'nın üretimini başarmışlardır.

Firmamız 2004 yılından itibaren TSE 11954 belgesi ile günümüz teknolojisine paralel gelişmeleri takip edip, makineleri yenileyerek motor ve kapak revizyonunda ‘Toplam Kalite ‘ nin artırılmasını hedeflemiştir.

2004 Yılında firmamıza OTOYOL A.Ş. ve TOFAŞ A.Ş. tarafından motor yenileştirme konusunda Hizmet Yeterlilik Belgesi verilmiştir. 2005 ve 2006 yılları içerisinde sürdürülen çalışmalar sonucunda firmamız Ford Otosan, Kia Çelik Motor, MAN Türkiye ve Nissan Türkiye tarafından Hizmet Yeterlilik Belgesi almaya uygun görülmüştür. Firmamız aynı zamanda Mercedes-Benz, Mitsubishi Temsa, New Holland Trakmak, Hyundai, Kia, Toyota, Opel ve Chevrolet gibi birçok yetkili ve özel servise de garantili olarak hizmet vermektedir.